Ми ж такі, як вітер, кожен козак знає

22 Июля 2018, 22:30
фото - Александр Усик
фото - Мурат Гассиев
21 Июля 2018, Москва, Россия
Александр Усик
(14–0, 11 KO)
UD
12
Мурат Гассиев
(26–0, 19 KO)
Финальный поединок Всемирной боксёрской суперсерии за титулы чемпиона мира по версиям WBC, WBA Super, IBF и WBO в тяжёлом весе (до 90,7 кг)
Примечание: если вам удобнее читать репортаж на русском языке — читайте.

...Сьогодні боксерські боги гуляють в Києві. І нарід наш увесь - від Соломонова до Ранньої Зорі і від Грем'яча до Фороса - не відстає. Прокидаються з посмішкою мільйони трудяг по всій країні, задоволені засинають ті, хто тільки-но закінчив зміну. Радісно заливаються гидкими коктейлями в дорогих столичних шинках дітки-мажори, а десь під Талакiвкою заспаний морпіх під дощем на СП шепоче в радейку побратимам в бліндажі: «4.5.0. Так шо там Усик?»

А що там Усик? У нього все гаразд - їде домів з масивної спіраллю трофея імені Мухамеда Алі, який отримав з рук вдови Найвеличнішого, і з цілим клунком чемпіонських пасів.

Як він до такого докотився? Читайте в попередній статті.

DiqghXwWsAcYl3S.jpg

Абсолютними чемпіонами крузервейту досі вважалися лише американець Евандер Холіфілд й О'Нілл Белл з Ямайки, які у різний час були з титулами WBC, WBA і IBF.

Але найповніший комплект, з пасом WBO на додачу, облаштувався в колекції тільки Олександра. Це рекорд дивізіону, як і рекорд за кількістю боїв, витрачених на досягнення «абсолюту».

Таким набором володіли до Усика лишень три людини в історії: американці Бернард Хопкінс, Жермейн Тейлор і Теренс Кроуфорд.

Screenshot_4.jpg

Шлях Сашка до перемоги почався з джебу, яким кримський шульга практично затероризував Гассієва, і невловимої для росіянина рухливості Олександра. Швидкість, вибір позиції на рингу, таймінг, шосте відчуття, мобільність, легкість на ногах і щільність нанесення ударів - мало що виказувало у ньому важковаговика. Оптимальна дистанція була знайдена майже відразу.

Тактика Усика була не менш ясною, ніж позавчорашній день в Київській області: бути настирливим, безперервно, без шаблону насідати й постійно утримувати Мурата в розбалансованому стані, робити його завжди неготовим до того, щоб впертися і «навалити» серійно чи одним жорстким ударом. Не було завдання розбити росіянина вщент - лише затягати його до нестями.

Здавалося б, все зрозуміло й прозоро. Але ж Гассієв, примітивно тупцюючи по рингу під зойки свого безпорадного коуча, так нічим й не зміг запорадити ситуації, щось вигадати на противагу Усику. Більш того, Мурат навіть у кінці не спромігся перейти в режим ва-банк.

arturpalatnyi_36766437_437070486812300_4351391685821857792_n.jpg

Під час репортажних боїв під рукою завжди є олівець та лист паперу. Позначки «на льоту», часом нецензурні, дикі скорочення й почерк - джерело для психоаналітиків (колись заради лулзів треба викласти скан; зараз ще лячно травмувати таким читачів).

Так ось, уже в середині 4-го раунду стало зрозуміло, що записувати щось туди немає потреби. На рингу відбувалася декласація. Ні, ніхто не гамселив супротивника до м'яса, не мав бажання загилити з усієї дурі, та й Гассієв не хитався від стусанів. Проте це все ж таки був урок боксу.

Так, це було боксерське айкідо у виконанні сенсея-лівші: скутість, прямолінійність дій силового бійця, який все вичікував, коли б вибухнути, направили проти нього. Поки Мурат намагався збагнути, з якого боку підібратися і як заліпити цьому вертлявому чимось важким, його завалювали джебами і швидким вогнем комбінацій. Нескінченні п'ятнашки, в які грався з Гассієвим українець, нервували, збивали з пантелику та - головне - прицілу, а також скорочували до мінімального час на організацію атак.

espnboxeo_36813791_665622867152412_3336883448018108416_n.jpg

Джеб-джеб-джеб-джеб-джеб, фланговий зліва, сіпнутися в бік, фінт, піти в інший бік, накинути один-два удари зблизька, закрутити суперника, і поки той закінчує фронтальне наведення або зопалу намагається навісити справа, знову зайти за передню ногу, щоб знизити потужність його удару. Повторювати до фінального гонгу в необмежених кількостях.

Не руйнувати - препарувати. Не намагатися будь-що в тилу ворога здобути дострокову перемогу, а зашумити супротивнику білий світ до такої міри, що навіть у найбільш корумпованого судді рука не підніметься написати кривий рахунок. Влаштувати не бійку - бокс.

Ця тактика, як показав двобій, була ефективно проти панчера, який ходить за тобой з булавою, причому виглядало це все дуже просто. Але той, хто боксував, чудово розуміє, як складно працювати в цій манері настільки плавно. Не втрачаючи до того ж концентрації - кожні три хвилини усіх 12 раундів. Коли в одне ціле зливаються бойовий план, робота на інстинктах, рефлексах, а також дії під контролем свідомості, і все це виконується у високому темпі, - це виступ майстра.

Screenshot_3.jpg

Ближче до кінця 4-го раунду на аркуші паперу у автора з'явилося слово «деклас». І якраз у цей момент Гассієв ввалив громохкий правий боковий, який пронісся через плече Усика й солідно зачепив тому підборіддя. Whoa! Так в нас, виявляється, бій!

Олександр зробив те, що і повинен був зробити боксер високого рівня: загасити запал Мурата, який на хвилі успіху точно пішов би відчайдушно кулачити підбитого опонента. Іншими словами, українець зв'язав росіянина у клінчі й без проблем протримався до близького гонгу. Момент було вичерпано.

Господар рингу на радощах і з думкою «Еге ж! If it bleeds, we can kill it» пішов у свій кут, проте, як показали наступні вісім раундів, це був перший та останній серйозний успіх росіянина. Двічі повторювати Олександру не треба було: проведено калібрування й посилено контроль у захисті. Надалі такі ж самі удари Мурата проходили побіжно, недоліталі або перелітали. Гассієва тримали на незручній для нього дистанції. «Хай він б'є повітря», - цей вислів Анатолія Ломаченка, який був в куті киянина, запросто можна виносити в назву статті.

russanber_30841802_245731452662274_4073587059313344512_n.jpg

Ще до екватору поєдина джеберский кошмар Гассієва зробили ще страхітливішим за рахунок частішого підключення хуків, аперкотів і непередбачуваних переходів з поверху на поверх. Вся ця метушня не давала йому визирнути з-за блоку. Але ось відчуття, що небезпека минула, все одно не полишала: сила удару у Мурата нікуди не поділася, і вперіщити він міг будь-якої миті. Міг, мабуть, але ж якісь наволочі зігнули йому ствола рушниці, і та постійно трапляла не туди, куди потрібно.

Гассієв кілька разів зачепив Усіку ребра хуком зліва, але той, реагуючи на успіхи противника, не тікав, а робив крок назад... і контратакував серією ударів, мальовничо відкидав кулаками голову візаві. Іншими словами, Мурату не давали продиху і не дозволяли розвивати успіх - відповідь на атаки росіянина прилітала одразу ж.

Можливо, саме через це Гассієв був схвильований більш ніж треба: у 3-7 раундах він неодноразово намагався вдарити нижче поясу або майже нижче поясу. Навряд чи це було навмисно, проте кілька разів Усіку точно було неприємно.

tipescale18_37631146_1222346384571855_1424233652392296448_n.jpg

Британські коментатори в середині бою занепокоїлися - чого це Усик лівою ногою робить якісь па, ніби щось його турбує? Можливо, травма? Коли Усик став робити те саме й правою ногою, а потім обома по черзі, містери з мікрофоном заспокоїлися: ага, зрозуміло, це просто азарт і шоу. До речі, якби не ефективність Олександра, такі витівки могли б здатися комусь «понтами».

Гассієву було вже непереливки й не до таких дрібниць. У 8-9 раундах він зупинявся під легкими комбінаціями, а його голова стрибала від стусанів. Усім своїм виглядом Мурат демонстрував одну емоцію - «    ». Саме так - нічого. Думок про те, що робити, як це припинити, як пустити течію бою назад - їх не було помітно. Не дуже зарадив боксеру й коуч. Все, на що вистачило Абеля Санчеса, це на погрози зняти Мурата, якщо в картині бою нічого не зміниться. Ось тільки тренер забув, що це його робота - підказувати бійцеві, що робити.

Що відбувалося в останніх раундах? Все було так само, тільки ще ефективніше: господар рингу втомився, а цей татуйований енерджайзер продовжував працювати до кінця з повторними атаками. Навіть дивно, як це ніхто із запо... з-за кордону до сих пір не згадав тему допінгу. Не напружуйтесь! Ми скажемо одразу, що виявлять в аналізах: перевищення норми смачних борщів, слідові концентрації вареників з капустою й шкварками, а також невечкий титр вермішелі.

Уважно дивимся на обличчя на фоні:


Спало на думку: якщо Мурату за час, що залишився, таки вдасться прибити Усика панчерською плюхою, переможець Суперсеріі буде сприйматись як щось неправильне... Надто вже класно сьогодні боксував Олександр. Не можна по-дурному програти, маючи таку перевагу - світ піде шкереберть.

Функціоналка Усика була феноменальною і дозволила перебити за цим параметром бійця Санчеса. Цей коуч відомий саме завдяки цьому параметру своїх боксерів. Усик викинув за бій майже тисячу ударів. Рівно втричі більше, ніж Гассієв, у якого фактично була відсутня робота ніг. 939 против 313. Ні, не можна сказати, що ми не прогнозували перемогу українця, але ж сподівалися на конкурентний бій.

Судді, на щастя, виявилися адекватними: двічі 119-109 та 120-108 на користь Усика. Мабуть, двох служителів Феміди дуже вразив удар Гассієва в 4-му раунді. Автор вважає, що тієї плюхи було недостатньо, щоб забрати раунд: до неї Олександр перебивав Мурата і не менш барвисто піднімав йому баняка аперкотами.

kopytin1987_36847653_207199673329311_7554615549724983296_n.jpg

Знаєте, що найсмішніше? Зазвичай, коли один боксер явно сильніший за іншого, але не може звалити супротивника, відбувається марудний набір очків. В Москві було саме це, але слово «марудний» замінили на «яскравий». Коли боєць насправді талановитий, кайфує від того, що робить, причому робить це показово-красиво - це не встигає набриднути й за 12 раундів. Навіть без нокдаунів і нокауту.

Пам'ятайте, як чудовий Серхіо Мартінес хіба що не згвалтував почуття власної гідності Хуліо Сесара Чавеса-молодшого, настільки широкою тоді була прірва в майстерності? Втім, доречніше привести інше порівняння - Бернард Хопкінс vs. Келлі Павлік. Але ще більш коректно буде сказати, що це було повторення бою Джо Кальзаге з Джефом Лейсі: вже лунають голоси, що «шльопальщік побєділ». Ну... Джо свого часу 46 разів сміявся з подібної критики, а коли такими «ляпасами» мордував небитого панчера, боги боксу, напевно, поголовно напилися на радощах десь в Уельсі.

«...Батя в будинку!» - наче якийсь гицель, зарепетував перед виходом з рингу переможець. А таки ж не збрехав: дякуєм, Анатоліє Миколайовичу! ;)

ukrforpost_sport_news_36896989_399230990569521_8436372249694437376_n.jpg

Це був перший в історії фінал Суперсеріі. І він наш.

PS: Політика? Без неї нікуди - завдяки тим, хто її активно в спорт тягне (але винні, звісно, «ці писаки»). Що крутіше, ніж перемогти в столиці держави, яка захопила шматок твоєї країни розміром з Нідерланди, п'ятий рік поспіль вбиває українців й пропонує «давайтє обнімємся», тамтешнього бійця без поразок, та ще й зробити це розгромно? «Можем повторіть». А що крутіше за все це — читайте нижче.

PРS: Олександр! З наступної поїздки на нуль до своїх чекаємо в Instagram фото стосу з 10 тепловізорів  або ще чогось, а не усмішок на підтримку кремлівського пропагандона. Можна навіть нічого не підписувати. Тільки фото — і всі все зрозуміють. Слава Україні!

И ещё раз примечание: если вам удобнее читать репортаж на русском языке — читайте.

k2promotionsukraine_36792571_243326436283175_3671747118780907520_n.jpg

Аби не прогавити найцікавіші новини зі світу боксу і ММА, підписуйтесь на наші групи в Twitter, Facebook та ВКонтакте.
фото - Євген Пилипенко
VRinge.com
Если Вы заметили ошибку - выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter
Включить комментарии
Новости партнеров
vRINGe Vision
Эксклюзив бокс
Последние комментарии
Система Orphus