“Яким би витривалим Усик не був, він все одно втомиться”. Інтерв’ю з Богданом Миронцем

фото - “Яким би витривалим Усик не був, він все одно втомиться”. Інтерв’ю з Богданом Миронцем
Богдан Миронец / Instagram @bogadanius
29 Января 2024, 11:45

Український супертяж Богдан Миронець (8-1, 4 КО) однозначно може записати собі минулий рік в актив. У нього дві чудові виїзні перемоги, а також потрапляння до топ-15 рейтингу за версією WBC.

- Богдане, перш за все хочу привітати з чудово проведеним 2023 роком. Гадаю, в українському боксі саме ти виграв в номінації “прорив року”.

- Можливо... (сміється) Я над цим працював.

- В твоєму активі дві перемоги. Обидві виїзні. Обидві в Британії. Обидві в статусі андердога. Причому це перемоги над нехай не зірковими, але все-таки відомими спортсменами. Адже Кеш Алі був чемпіоном Європи за версією IBF, а Нейтен Горман володів титулом IBF International.

Цікавить ось такий от момент. Це були два вечори боксу від братів Зауерляндів (Wassermann Boxing). Ці бої вдалося організувати завдяки співпраці твого промоутера LNK Boxing з Зауерляндами?

- Так. Наскільки я знаю, вони вже давно співпрацюють. Але якщо говорити про конкретно мій випадок, то перший виїзд, в Шотландію на двобій з Кешом Алі, це було щось на кшталт вимушеної міри. Оскільки я певний час провів без боїв, а декілька варіантів відмінилися.

На початку року у мене мав бути бій в Латвії проти місцевого боксера. Але він травмувався. Потім мені запропонували ще один бій. Причому вийшло так, що мені запропонували бій, я прийняв пропозицію, пройшов підготовку, а за два тижні до виходу в ринг все відміняється.

Я практично не виходив з тренувального табору десь протягом півроку. І тому, коли запропонували поєдинок з Алі, я його прийняв, хоч і розумів, що це великий ризик. Можна сказати, що в мене не було вибору. Дуже довго готувався. Хотілося вже боксувати. Це був такий варіант, за який потрібно було братися.

myrog1.jpg

(c) Instagram @bogadanius

- Ти кажеш “ризик”. Маєш на увазі британське суддівство чи ще щось?

- І суперник сильний. Це для мене був великий стрибок в рівні опозиції. Таких іменитих суперників до цього у мене не було. Тому, можна сказати, що трішки нервував.

І ще, звісно, потрібно було враховувати той фактор, що боксуватиму на виїзді. Завжди є такий фактор. Але мені пощастило, що суддівство було адекватним як в першому, так і в другому разі.

- Якісь контрактні напрацювання є? Можливо, ще один бій в Британії?

- Насправді є. На перший поєдинок вони просто шукали бійця, в поєдинку з яким Кеш Алі мав вийти з простою. Хотіли зробити йому прохідний бій. Але не вийшло.

А вже другий раз, перед поєдинком з Нейтеном Горманом, я підписав контракт на бій, в якому було зазначено опціонально, що в разі перемоги можлива подальша співпраця з цією промоутерською компанією.

Якраз зараз на рахунок цього питання ведуться перемовини між менеджерами та промоутерами. Тобто є перспективи, що в мене ще будуть поєдинки в Англії.

- Але імен потенційних суперників ти нам не назвеш?

- Я можу сказати, з ким би я хотів відбоксувати. Але від мене це не залежить. Я навіть приблизно не здогадуюсь, наскільки це реально чи ні. Наприклад, той же Девід Аделейє був би мені цікавим. Хотів би з ним відбоксувати в цьому році. Можливо, десь наприкінці року, бо в березні у нього буде бій з іншим боксером. 

Якщо говорити про Англію... Якщо говорити про тих, кого там вважають проспектами, то, скажімо так, там є з ким боксувати.

- 100%. Є і Фрейзер Кларк, і Аделейє, і Мозес Ітаума... До речі, з Ітаумою погодився б відбоксувати?

- При належній підготовці. І якби в мене були гарні лівші спаринг-партнери, то чому б і ні?

- Ці дві перемоги дозволили тобі ввійти до топ-15 рейтингу WBC в бріджервейті (до 101, 6 кг).

Мене ось такий момент цікавить. Тебе просто внесли до топ-15 бріджервейту чи спершу контактували, пропонували виступати в цій ваговій категорії?

- Чесно кажучи, то було більше схоже на перший варіант. Для мене це була несподіванка. В один прекрасний день мій тренер Ігор Месмер надсилає мені повідомлення: “Оціни прикол. Ти в топ-10 бріджервейта за версією WBC”.

Я розумію, що наразі це не найпопулярніша вагова категорія. Але в принципі, мені було б цікаво по ній просуватися. Тим паче, якщо і так вже є високі позиції. Адже багато ваги я набирати не планую. Тому можна навіть сказати, що для мене це ідеальна вагова категорія.

- А який дивізіон в тебе в пріоритеті? Чи все залежатиме суто від пропозицій?

- Гадаю, що від пропозицій. Тим паче, що боксувати в ліміті бріджервейту мені ще ніколи не пропонували. Завжди була суперважка вага. Тому, якщо запропонують бріджервейт, то буде круто.

- В мене трохи, можливо, дивне запитання... Ти пробував боксувати шульгою?

- Так. Більше скажу, я зараз допомагаю в підготовці в якості шульги. В минулому році їздив допомагати в якості шульги і зараз є боксер, якому допомагаю у підготовці.

Не скажу, що я амбідекстер. Але мені цікаво працювати в стійці шульги. Люди кажуть, що в мене виходить непогано.

- Цей боксер, якому ти допомагаєш... Це часом не Тайсон Ф’юрі?

- На жаль, ні. Я б хотів з ним попрацювати. Він мене не кликав.

- Ще до інтерв’ю думав про те, що ти міг би бути одним із найоптимальніших спаринг-партнерів у підготовці до Усика.

- Я теж так думаю. Але ні. Він мене не кликав.

- Було б цікаво?

- Звісно! Завжди цікаво спарингувати з більш досвідченими суперниками. Адже спаринги дають можливість рости. І я на своєму досвіді можу з впевненістю сказати, що найбільший прогрес я помічав після важких спарингів проти важких спаринг-партнерів.

Після такого повертаєшся зовсім іншим боксером.

- Як тобі взагалі поєдинок Усик vs Ф’юрі? Кого вважаєш фаворитом? Як він пройде?

- Пару років тому, коли мене спитали за поєдинок Джошуа vs Усик, я віддав перевагу Джошуа. Сказав, що його шанси десь приблизно 60/40.

І ось тоді Усик переконав і мене, і весь світ, що зовсім не габарити мають вирішальне значення. Тому зараз я б хотів віддати перевагу Усику, оскільки вірю, що працелюбність переможе талант.

У Ф’юрі є від природи і талант, і великі габарити. А Усик - він трудяга. Тому я б сказав, що десь 60/40 на користь Усика.

Але нещодавно від одного тренера я почув цікаву думку про те, що з точки зору бізнесу дуже велика ймовірність того, що можуть навіть дати нічию. Гадаю, в цьому поєдинку і справді є велика вірогідність нічиєї.

- Знаєш, мене турбує те, що можуть взагалі зробити все, аби віддати перемогу Тайсону. Адже в березні в Саудівській Аравії пройде ще один мегафайт - Ентоні Джошуа vs Френсіс Нганну. І аравійські інвестори вже оголосили, що хочуть потім звести в очній сутичці переможців цих двобоїв.

А бій Ф’юрі vs Джошуа, якщо говорити суто про фінансові перспективи, це, мабуть що, найбільше з того, що може відбутися у боксі.

- Напевно, так і є. В будь-якому разі, я думаю, що Усик зробить все можливе. Думаю, що Ф’юрі буде нелегко з ним впоратися.

- Завдяки чому Усик намагатиметься перемогти Тайсона?

- Не думаю, що він буде вигадувати якийсь «велосипед». За рахунок того ж феноменального уоркрейту. Він його перепрацює, перекидає. Та й все. Як він це робив з усіма своїми суперниками.

Очевидно, що він не буде виходити і намагатися нокаутувати. Але уоркейт Усика - це інший рівень.

- Чим Усику відповідатиме Ф’юрі?

- Я вчора дивився з ними шоу Gloves Are Off. Мені сподобалося те, що сказав Тайсон. Він сказав, що вони обидва все своє життя боксують в притаманному їм стилі. І тому не потрібно очікувати, що вони будуть вигадувати щось інше. Не треба очікувати, що вони відучаться боксувати. Не треба очікувати, що вони вийдуть на якийсь там абсолютно інший рівень.

Вони просто вийдуть в ринг і покажуть там все, на що здатні. І той, хто зробить це краще, той і переможе.

В цьому я з ним згоден. Не думаю, що хтось з них чимось здивує. Переможе той, кому краще вдасться нав’язати свою манеру, свій бокс.

Якщо Усик зуміє “розмотати” Тайсона на ногах, то він переможе. Якщо Ф’юрі вдасться нав’язати більш силову манеру... Можливо, клінчі, як це було у 2-му та 3-му поєдинках з Уайлдером. Він тоді вимотав Уайлдера тим, що постійно налягав на нього своєю масою.

Потрібно розуміти, що яким би витривалим Усик не був, він втомиться. Тому, гадаю, хто нав’яже свою манеру, той і переможе.

- Бій Ф’юрі vs Нганну. Що то було? Недооцінка?

- Думаю, недооцінка. Нганну безперечно всіх здивував. В тому числі і мене. Ми дивилися цей поєдинок у прямомі ефірі. Ми аж підскакували, коли все це трапилося. Коли Френсіс відправив Тайсона в нокдаун.

Гадаю, в той момент дуже багато людей по всьому світу почали за Нганну вболівати. Гадаю, він закохав у себе багатьох уболівальників. Але все-таки вважаю, що то була недооцінка.

Впевнений, що Тайсон не готувався до цього бою настільки серйозно, як до тих же поєдинків з Уайлдером. Саме це і зіграло роль. Не думаю, що це було спеціально. Що грали на публіку. Створювали інтригу. Тому що “спеціально” такі удари не пропускають.

То було дуже потужне влучання. Гадаю, таки недооцінка.

- Тобто ти гадаєш, що Джошуа зараз покаже реальний рівень Нганну?

 - Гадаю, так. Тому що Джошуа більш дисциплінований в порівнянні з Ф’юрі. Він завжди підходить до поєдинків у гарній формі. І я не пригадую, щоб у нього коли-небудь була якась недооцінка суперника.

Навіть в тому ж таки програному поєдинку Енді Руїсу. Це не тому, що він його недооцінив. А тому, що Руїс - далеко не “лівий” боксер.

Тому я гадаю, що Джошуа підготується як до топового поєдинку. І, скоріш за все, більш впевнено пройде Нганну.

- Ще один цікавий бій з Ер-Ріяду - Чжан Чжилей vs Джозеф Паркер. Пригадуєш, як вболівальники в грудні списували Паркера. Здавалося, всі переконані, що Уайлдер його нокаутує. А Джозеф фактично розгромив Деонтея.

Тобі не здається, що зараз ситуація трішки схожа? Не здається, що вболівальники поспішають, списавши шанси Паркера?

- Так, поспішають! Тому що Паркер - той боксер, який показав, що завдяки працелюбності можна повернутися навіть після дуже важких поразок. Уайлдера він фактично перепрацював. Робив лише те, що від нього вимагав тренер.

Він зрозумів, що якщо не дати Уайлдеру по собі влучити, то не так вже й страшно з ним боксувати.

Тому я б не просто не списував Паркера в поєдинку з Чжилеєм. Я б навіть назвав його фаворитом. Особисто для мене він фаворит в цій парі.

Тому що коли був поєдинок Уайлдер vs Паркер, я теж був впевнений, як і більшість, що Деонтей його нокаутує. Тому що мені і Уайлдер імпонує. І взагалі, мені здавалося, що це майже місматч для Уайлдера.

Але Паркер показав, що в цьому спорті не все так просто. І що на такому рівні ти не можеш перемагати, якщо маєш лише один хороший удар.

Тому в протистоянні з Чжилеєм я б назвав Паркера фаворитом.

- Ще на хвилиночку хочу повернутися до твої поєдинків з Горманом та Алі. Було відчуття, що тебе або ж не вистачає на всю дистанцію, або ж ти просто заробив перевагу в ранніх раундах і вирішив потім мінімізувати ризики.

- Не знаю, як це було зі сторони. Конкретно в цих поєдинках в мене не було проблем з функціоналкою. Були вказівки від тренера в передостанньому раунді з Алі, а потім і в 6-му раунді з Горманом трішки збавити темп, щоб потім знову наростити.

Але це було не від відсутності функціоналу. Це було стратегічне рішення. Можливо, зі сторони здається, що манера боксування така, трохи розхлябана. Можливо через це здається, що я сильно втомлююсь.

Я втомлююсь (сміється) звісно. Але працюватиму стільки, скільки буде потрібно працювати. Суто в цих боях проблем з витривалістю точно не було.

- То були короткі бої - 6-раундовий з Алі та 8-раундовий з Горманом. А 10- та 12-раундові бої тебе не лякають?

- Та ні. По-перше, це все в голові. Скільки треба, стільки і відбоксую.

Такий приклад. Донедавна я ніколи не боксував на тренуваннях в 4-хвилинних раундах. Мені це здавалося чимось дуже страшним. Чимось таким, що нереально витримати.

Але потім, коли мені довелося проводити 4-хвилинні раунди, ще й з спаринг-партнером дуже високого рівня, я саме тоді і зрозумів, що все це в голові. Скільки треба - стільки і відбоксуєш. Ти обов’язково сильно втомишся наприкінці останнього раунду. Незважаючи на те, чи це 6-раундовий бій, чи 8-раундовий, чи 10-раундовий.

Завжди втомишся наприкінці останнього раунду. Тому стосовно 10- і 12-раундових поєдинків я впевнений, що все буде добре. Тому що і підготовка буде трішки іншою.

Зрозуміло, що для 6-раундового бою - одна підготовка. А до 12-раундового - зовсім інша. Тому все буде залежати від підготовки.

Вважаю, що основна робота робиться в тренувальному залі. А сам бій - це як контрольная робота. Там не буде нічого такого, чого не було раніше в залі. І ти не пригнеш вище власної голови. Це все робиться заздалегідь.

- Мені залишається лише побажати, щоб в цьому році ми мали змогу побачити тебе в 10- та 12-раундових поєдинках. В титульних поєдинках.

- Дякую!      

Чтобы не пропустить самые интересные новости из мира бокса и ММА, подписывайтесь на нас в Google Новости.

фото - Святослав Осипов
VRinge.com
Если Вы заметили ошибку - выделите ее мышью и нажмите Ctrl+Enter
Включить комментарии
Новости партнеров
vRINGe Vision
Система Orphus